Z Drugiego Końca ŚwiataJeśli już, to zazwyczaj ja udzielam wywiadów. Teraz sytuacja się odwróciła.Zaproszenie do udziału w tym wydarzeniu przyszło niespodziewanie. Ot, zwykły mail z bardzo długim opisem wydarzenia. To do mnie czy to mailing? Kilka razy czytałam go od początku do końca. Jednak do mnie. Odpisałam. Za kilka minut przyszła odpowiedź. Następnego dnia spotkałam się z Gabi. I tak stałam się częścią projektu „Z Drugiego Końca Świata”.

Od dwóch miesięcy prowadzę spotkania z obcokrajowcami, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce. W warszawskiej knajpie Państwo miasto rozmawiamy o tym, co ich urzekło w naszym kraju, w nas. Ale też za czym tęsknią i czego im u nas brakuje.

W najbliższy czwartek – 18.08 spotkamy się po raz ostatni. Tym razem porozmawiam z Goeffrey'em (Belgia) i Kimbą (USA). Goeffrey pnie się po szczeblach kariery bankowej w warszawskim „City”. Kimba zaś odnosi artystyczne sukcesy. Jak wygląda ich życie, czym różnimy się od Belgów i Amerykanów? Na te pytania i wiele innych spróbujemy odpowiedzieć na najbliższym spotkaniu.Rozmawiam z Sophie (Gruzja) i Diego (Włochy)


Share on Google Plus

About Dorota Chojnowska

Dorota Chojnowska - Dziennikarka, antropolog kultury i włóczykij. Odkąd zbudowała bambusowy rower, nie wyobraża sobie podróżowania "na piechotę".

0 komentarze :

Prześlij komentarz