Meksyk - Oryginalne buty od mistrzaTo nie sztuka przywieść pamiątkę z podróży. Sztuka w tym, żeby jej potem nie cisnąc na dno szafy! Warto kupić coś oryginalnego, wyjątkowego, od samego mistrza!Z Meksyku przywiozłam wiele gadżetów, ale tylko jeden używam niezmiennie, kiedy przychodzi lato. Są to sandały od mistrza Beto Silvy z Valladolid. Miasteczko w sercu Jukatanu słynie z ręcznie robionych butów. W każdym wolnym garażu zaaranżowany jest w warsztat szewski. Szewcy pracują pełną parą, nawet jak na meksykańskie standardy, bo i po buty przyjeżdżają tu klienci z całego świata. Ale największą renomą cieszy się obuwie Beto Silvy. Jego sklepik mieści się na samym rynku, a sam warsztat na tyłach sklepu.

– Jestem czwartym pokoleniem szewców w mojej rodzinie – mówi Beto. Praktycznie od początku są też z rodziną Silvów same maszyny. Bo po co je zmieniać, skoro robią najlepsze z możliwych butów? A w ofercie są najróżniejsze modele – eleganckie, klapki na plażę, sandały...

– Wybierz model na oponie samochodowej – radzi mistrz. Są najtrwalsze. Miał rację. Ale nawet mistrz nie przewidział, ile osób w dalekim europejskim kraju zapyta: gdzie kupiłaś te buty?

Mistrz Beto Silva w warsztacie
Share on Google Plus

About Dorota Chojnowska

Dorota Chojnowska - Dziennikarka, antropolog kultury i włóczykij. Odkąd zbudowała bambusowy rower, nie wyobraża sobie podróżowania "na piechotę".

0 komentarze :

Prześlij komentarz